Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Mapa zero waste

W Nowej Hucie w ramach projektu #blisko powstały mapy zero waste, których głównym zadaniem jest wspieranie bezodpadowego stylu życia. Mapy kierują mieszkańców do punktów handlowych i usług, takich jak sklepy z używaną odzieżą, wypożyczalnie czy serwisy i punkty naprawcze, do których dotarcie nie trwa dłużej niż 10 minut.

„Pomysł jest urzeczywistnieniem takiego stylu życia, w którym kupujemy lokalnie, przy użyciu własnych torebek, pudełek, kubków oraz korzystamy z usług naprawy, takich jak szewc czy krawcowa. Aby kupić warzywa, możemy dotrzeć pieszo na plac targowy, a gdy zepsuje nam się komputer, nie musimy go wyrzucać lub wysyłać do naprawy do innego miasta, bo możemy skorzystać z lokalnego wsparcia” – mówi Joanna Kądziołka, autorka projektu #blisko i członkini Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Właśnie poprzez dbanie o rzeczy obecnie posiadane i rezygnacje z kupowania jednorazowych produktów, które szybko lądują w koszu, możliwa jest redukcja wytwarzanych odpadów i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, która nieubłaganie przyczynia się do zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama