Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Mapa zero waste

W Nowej Hucie w ramach projektu #blisko powstały mapy zero waste, których głównym zadaniem jest wspieranie bezodpadowego stylu życia. Mapy kierują mieszkańców do punktów handlowych i usług, takich jak sklepy z używaną odzieżą, wypożyczalnie czy serwisy i punkty naprawcze, do których dotarcie nie trwa dłużej niż 10 minut.

„Pomysł jest urzeczywistnieniem takiego stylu życia, w którym kupujemy lokalnie, przy użyciu własnych torebek, pudełek, kubków oraz korzystamy z usług naprawy, takich jak szewc czy krawcowa. Aby kupić warzywa, możemy dotrzeć pieszo na plac targowy, a gdy zepsuje nam się komputer, nie musimy go wyrzucać lub wysyłać do naprawy do innego miasta, bo możemy skorzystać z lokalnego wsparcia” – mówi Joanna Kądziołka, autorka projektu #blisko i członkini Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Właśnie poprzez dbanie o rzeczy obecnie posiadane i rezygnacje z kupowania jednorazowych produktów, które szybko lądują w koszu, możliwa jest redukcja wytwarzanych odpadów i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, która nieubłaganie przyczynia się do zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama