Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mapa zero waste

W Nowej Hucie w ramach projektu #blisko powstały mapy zero waste, których głównym zadaniem jest wspieranie bezodpadowego stylu życia. Mapy kierują mieszkańców do punktów handlowych i usług, takich jak sklepy z używaną odzieżą, wypożyczalnie czy serwisy i punkty naprawcze, do których dotarcie nie trwa dłużej niż 10 minut.

„Pomysł jest urzeczywistnieniem takiego stylu życia, w którym kupujemy lokalnie, przy użyciu własnych torebek, pudełek, kubków oraz korzystamy z usług naprawy, takich jak szewc czy krawcowa. Aby kupić warzywa, możemy dotrzeć pieszo na plac targowy, a gdy zepsuje nam się komputer, nie musimy go wyrzucać lub wysyłać do naprawy do innego miasta, bo możemy skorzystać z lokalnego wsparcia” – mówi Joanna Kądziołka, autorka projektu #blisko i członkini Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Właśnie poprzez dbanie o rzeczy obecnie posiadane i rezygnacje z kupowania jednorazowych produktów, które szybko lądują w koszu, możliwa jest redukcja wytwarzanych odpadów i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, która nieubłaganie przyczynia się do zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama