Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Obraz po japońsku

Data publikacji: grudzień 2014

26 września odbyła się w Krakowie pierwsza edycja forum pod hasłem „Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką a Japonią. Do udziału w nim zaproszono takie marki, jak: NEC, Nikon, Epson, Wacom, Corel, X-Rite. Sponsorem z sektora motoryzacyjnego była firma Anndora – autoryzowany diler japońskiej marki Mazda.

 

 

W trakcie spotkania przeprowadzono prelekcje z zakresu cyfrowej fotografii, grafiki, poligrafii i Digital Signage. Omówiono również wpływ nowoczesnych technologii na rozwój japońskiej sztuki. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami światowych marek, związanych z sektorem cyfrowego obrazu. Organizatorem forum była agencja Lucky Monday PR&Events. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób.

„Pomysł na zorganizowanie forum, łączącego wiedzę na temat nowych technologii z dziedziną sztuki i kultury, zrodził się spontanicznie” – mówi Anna Wrzesińska, dyrektor agencji Lucky Monday PR&Events. – „Jednak realizacja tego projektu była już gruntownie przemyślana i zweryfikowana pod kątem potrzeb uczestników. Tym bardziej cieszy fakt, że spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców i bardzo pozytywnymi reakcjami już po samym wydarzeniu. To ogromna satysfakcja i równocześnie wyraźny sygnał, że takich branżowych spotkań, związanych z szeroko pojętym cyfrowym obrazem, nadal brakuje na rynku”.

Uroczystego otwarcia forum dokonał Konsul Honorowy Japonii w Krakowie – Krzysztof Ingarden. Zainteresowaniem uczestników wydarzenia cieszyły się zarówno branżowe prelekcje, jak i stoiska wystawiennicze, gdzie prezentowano szerokie spektrum produktów najnowszej generacji. Poczynając od specjalistycznych monitorów graficznych, przez aparaty i obiektywy, tablety piórkowe, projektory i wielkoformatowe drukarki, aż po kalibratory niezbędne do profesjonalnego zarządzania barwą.

 

Podczas spotkania dokonano uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Japońskie Kadry”. Nagrodę główną, monitor graficzny NEC SpectraView 232, otrzymała Anna Lewiak za pracę „Przełamać lęk”. W trakcie spotkania przedstawiono także edukacyjny program ochrony praw autorskich „Twoje zdjęcie. Twoje prawo”, który realizuje firma Nikon Polska. Chętni mogli zapoznać się także z technologią Augmented Reality w trakcie zwiedzania wystawy „Tokaido – droga wschodniego morza”, autorstwa Aleksandra Janickiego. Atrakcji nie zabrakło również dla amatorów dobrej, japońskiej kuchni, jak i fanów mocnych wrażeń. Pokaz o nazwie „Stal i duch”, prezentujący szermierczą sztukę Polski i Japonii (szabla i katana) wykonały grupy: Silkfencing Team i Bujutsu Kan, natomiast świetne przekąski serwowała firma Miyako Sushi.

Strategicznymi Partnerami forum byli: NEC Display Solutions oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz Stowarzyszenia Polish Digital Signage Association. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był magazyn „Visual Communication”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama