Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Roland Truevis - ploter drukująco-tnący

Roland wprowadza na rynek pierwszy eko-solwentowy ploter drukująco-tnący z serii Truevis. Nowe urządzenie z wbudowanymi nowymi głowicami jest teraz bardzo precyzyjne w produkcji.

 

Nowe, eko-solwentowe maszyny Truevis VG-640 i VG-540 mają szerokość odpowiednio 162,56 i 137,16 cm. Są one przeznaczone do produkcji reklamy zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej, oklejania pojazdów, tworzenia banerów, plakatów, displayów, etykiet, naklejek czy prototypów opakowań. Urządzenia wyposażone są w cztery nowe głowice drukujące FlexFire. Dzięki tuszom Truvis nowe modele gwarantują dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz jaskrawe barwy. Prędkość produkcji wynosi 10,6 metrów kwadratowych na godzinę na winylu a także do 34,8 metrów kwadratowych na banerze w podwójnej konfiguracji barw CMYK. Tusze są dostarczane w workach o pojemności 0,55 litra, które pasują do kartuszy wielokrotnego użytku. W podwójnej konfiguracji kolorów CMYK dla każdej z barw może zostać załadowany jeden litr tuszu. Stanowi to idealne rozwiązanie dla dużych ilości zleceń. Wówczas produkcja nie wymaga stałego nadzoru.

W maszynie VG-640/540 dostępne są wersje tuszów siedmiokolorowe (CMYK oraz Light Cyan, Light Magenta i Light Black) lub ośmiokolorowe (CMYKLcLmLk oraz biały). „Zoptymalizowana technologia druku sprawia, że kolory są żywe a wykorzystanie tuszu jest niskie. W porównaniu do innych systemów tuszy na korzyść działa również minimalne zużycie prądu. Prowadzi to do znacznych oszczędności przez cały okres funkcjonowania urządzenia.” mówi Yuko Maeda, kierownik działu rozwoju biznesowego Roland.

 

Sterowanie mobilne

Wraz z maszyną dostarczane jest oprogramowanie VersaWorks. Dysponuje ono nowym jądrem systemu operacyjnego, które odczytuje natywne pliki PDF oraz dane Postcript. Precyzyjny mechanizm tnący VG-640/540 jest nowością w tym urządzeniu. Ułatwia niezawodne wycinanie konturów nawet złożonych projektów. Dodatkowo poszerza zakres stosowanych materiałów. Mobilny panel funkcyjny natomiast umożliwia wdrożenie funkcji panelu kontrolnego. Odbywa się to za pomocą smarfonów lub tabletów z systemem iOS lub android przez połączenie bluetooth. Funkcja pokazuje miejsce cięcia bezpośrednio bądź w zasięgu urządzenia. Użytkownik może przeprowadzić między innymi test druku bądź funkcję czyszczenia maszyny ze swojego urządzenia mobilnego. Nowo dodane światła LED poprawiają widoczność we wnętrzu maszyny drukującej. Dzięki temu sprawdzanie statusu druku staje się łatwiejsze. Bezproblemowo można też przeprowadzić aktualizacje oznaczonych kolorami działań.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama