Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Kompaktowo z kontrastem

© Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nową serię kompaktowych projektorów LCD z obiektywem stałoogniskowym o janości 7000 lumentów. Seria PT-VMZ71 obejmuje cztery modele o rozdzielczości WUXGA, jasności od 5200 do 7000 lumenów i wysokim kontraście. Nowa oferta przeznaczona jest do użytku w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Zastąpi ona serię PT-VMZ60. Jak podkreśla producent, miejsce starszych modeli zajmą urządzenia o większej jakości i funkcjonalności, charakteryzujące się tą samą lekką, kompaktową konstrukcją.

Nowa seria powstała w odpowiedzi na trend organizowania częstszych, ale mniej licznych spotkań, które wymagają większej elastyczności instalacji. Urządzenia mają obiektyw regulowany w pionie i w poziomie oraz nową funkcję 6-punktowej korekcji perspektywy, która ułatwia używanie projektora w salach lekcyjnych, biurach i instalacjach digital signage. Dodatkowo projektory są wyposażone w nową przydatną funkcję cyfrowego telekonwertera, dzięki której nie ma konieczności przesuwania istniejących uchwytów, które mocowały do sufitu starsze, demontowane projektory. Z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji i zagwarantowaniu maksymalnej niezawodności urządzenia z serii PT-VMZ71 zostały wyposażone w laserowe źródło światła w technologii Panasonic Solid Shine oraz ekologiczny filtr, który nie wymaga wymiany przez 20 000 godzin pracy. Ponadto zużycie mocy jest o około 15% niższe niż w przypadku określonych modeli z poprzedniej serii.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama