Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Mural ze starych zdjęć

W historycznej części miasta Warszawy, na Woli przy Alei Solidarności, powstał mural zatytułowany „Dzieci Muranowa”. Pracę tworzą kadry odtworzone z autentycznych zdjęć wykonanych na pobliskim osiedlu w czasach powojennych, na których widnieją bawiące się dzieci oraz znana dla tej dzielnicy seniorka - Pani Julianna. To właśnie jej mieszkańcy Muranowa w latach 80. i 90. zostawiali pod opieką swoje dzieci. Projekt pokazuje też pokolenie przedwojenne mieszkające w dawnej Dzielnicy Północnej, ukazane jako zielone postaci stapiające się z otaczającą roślinnością. Mural ozdobił ścianę jednego z garaży, a zaprojektował go Adam Walas, który wykorzystał stare zdjęcia mieszkańców Muranowa. W ich odtworzeniu na ścianie pomogli mu tamtejsi mieszkańcy.

„Podwórka na Muranowie według założeń projektanta prof. Bohdana Lacherta miały być swoistą oazą, dlatego nazywane są „podwórkami-ogrodami”. Na osiedlu, które po wojnie odbudowano dosłownie na gruzach, zasadzano wiele drzew i krzewów, które symbolizowały odradzające się po wojnie nowe życie na osiedlu- pomniku” – dodaje Adam Walas.

„Dzieci Muranowa” to druga praca powstała z inicjatywy „Malarzy Podwórkowych – STOP bazgrołom”, którzy walczą z niechlujnymi napisami wandali, od lat pojawiającymi się na budynkach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama