Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

„La Ferita”

© Źródło: Fondazione Palazzo Strozzi, Zdjęcie: JR

Na jednej ze ścian włoskiej galerii sztuki Pallazzo Strozzi powstała nowa instalacja znanego artysty street artu, działającego pod pseudonimem JR. Dzieło „La Ferita” („Rana”) wygląda jak mural i symbolizuje spustoszenie, jakie pandemia koronawirusa wprowadziła do świata kultury. Czarno-biały fotomontaż umieszczony na elewacji sprawia wrażenie, jakby ktoś rozpruł  wielką część fasady i odsłonił to, co znajduje się w środku - na parterze widać dziedziniec, natomiast na wyższych piętrach oglądać można przechowywane tam dzieła sztuki, m.in. „Wiosnę” i „Narodziny Wenus” Botticellego. Praca ma 28 metrów wysokości i 33 metry szerokości.

„JR chciał otworzyć muzeum symbolicznie i iluzorycznie. Stworzył wrażenie wyłomu w fasadzie, otwartą ranę. Równocześnie chciał nam pokazać, jak ciężko jest wszystkim bez muzeów i wystaw, jak ciężki to cios dla całego systemu kultury i ludzi pracujących w jej strukturze” - opowiada Arturo Galancino, dyrektor fundacji Palazzo Strozzi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama