Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„La Ferita”

© Źródło: Fondazione Palazzo Strozzi, Zdjęcie: JR

Na jednej ze ścian włoskiej galerii sztuki Pallazzo Strozzi powstała nowa instalacja znanego artysty street artu, działającego pod pseudonimem JR. Dzieło „La Ferita” („Rana”) wygląda jak mural i symbolizuje spustoszenie, jakie pandemia koronawirusa wprowadziła do świata kultury. Czarno-biały fotomontaż umieszczony na elewacji sprawia wrażenie, jakby ktoś rozpruł  wielką część fasady i odsłonił to, co znajduje się w środku - na parterze widać dziedziniec, natomiast na wyższych piętrach oglądać można przechowywane tam dzieła sztuki, m.in. „Wiosnę” i „Narodziny Wenus” Botticellego. Praca ma 28 metrów wysokości i 33 metry szerokości.

„JR chciał otworzyć muzeum symbolicznie i iluzorycznie. Stworzył wrażenie wyłomu w fasadzie, otwartą ranę. Równocześnie chciał nam pokazać, jak ciężko jest wszystkim bez muzeów i wystaw, jak ciężki to cios dla całego systemu kultury i ludzi pracujących w jej strukturze” - opowiada Arturo Galancino, dyrektor fundacji Palazzo Strozzi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama