Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Marketing zgodny z etyką

Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy wprowadził na polski rynek nową usługę Copy Advice. Narzędzie pozwoli wszystkim twórcom reklam, reklamodawcom, agencjom reklamowym i właścicielom mediów oraz dostawcom usług medialnych sprawdzić zgodność przekazu reklamowego z Kodeksem Etyki Reklamy jeszcze na etapie projektowania, przed ich emisją.

„Szczególnie w sytuacjach, kiedy przekaz reklamowy dotyka kwestii wrażliwych, kontrowersyjnych lub może w niezawiniony sposób prowadzić do narażenia na negatywne reakcje czy problemy reputacyjne reklamowaną markę czy firmę, Copy Advice jest rekomendowaną usługą dostępną dla członków Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, jak i dla wszystkich uczestników rynku reklamowego w Polsce” - mówi Agnieszka Kępińska-Sadowska, prezes Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.

Celem Copy Advice jest wsparcie reklamodawców, promujących i nadawców w identyfikowaniu potencjalnych problemów etycznych, zanim zainwestują czas i zasoby na realizację pomysłów reklamowych. Rada Reklamy oferuje także wsparcie w znalezieniu rozwiązań, które pozwolą zmniejszać ryzyko zaskarżenia reklamy przez konsumentów lub firmy. W tym celu powstała komisja Copy Advice, w której skład wchodzą profesjonaliści branży reklamowej i którzy będą gwarantem rzetelnej analizy i oceny projektów reklam.

Rada Reklamy jako pierwsza organizacja w Polsce opracowała i wprowadziła na rynek usługę Copy Advice korzystając z profesjonalnych wzorców europejskich, w tym doradztwa The European Advertising Standards Alliance EASA, którego jest aktywnym członkiem.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama