Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

TD-Z, TD-X i TD-E

Data publikacji: luty 2015

 

Rozwój Digital Signage: z jednej strony zachodzą zmiany wewnątrz sektora, takie jak ulepszanie dawnych i wprowadzanie kolejnych rozwiązań, z drugiej, nośniki DS pojawiają się w nowych branżach. Toshiba zdaje się mieć w tym rynkowym zamieszaniu grację baletnicy, firma ta bowiem konsekwentnie realizuje nowe pomysły dedykowane Digital Signage, pamiętając jednocześnie o wprowadzaniu udoskonaleń w swoich gotowych rozwiązaniach i przysłuchując się głosom klientów. W tym właśnie kontekście powstały trzy serie profesjonalnych monitorów: TD-Z, TD-X i TD-E. Choć dedykowane różnorodnym realizacjom, urządzenia wyposażono w pewną „cechę wspólną” – porty OPS .

 

Profesjonalne komunikowanie oferty na nośniku Digital Signage wymaga łatwej obsługi i spójności technologicznej systemu. Zaczynając od końca: porty OPS, pozwalają na podłączenie do monitorów całej gamy playerów profesjonalnych umożliwiających wyświetlanie i zarządzenie kontentem. Toshiba na wszystkich swoich dedykowanych playerach będzie preinstalować autorskie oprogramowanie Digital Signage. Platforma zostanie zaprezentowana na targach ISE w Amsterdamie w lutym tego roku. Bardzo dobrą wiadomością od Toshiby jest fakt, że oprogramowanie to będzie służyć zarówno do zarządzania, jak i tworzenia contentu. Co więcej, firma współpracuje z producentami komercyjnego oprogramowania do DS co pozwala im zaistnieć na dedykowanej platformie Toshiba. Kolejną nowością tym razem w ramach komunikacji dwukierunkowej są nakładki dotykowe Toshiba.


Zgodność i wytrzymałość

Cała seria monitorów TD-E (o przekątnych mierzących 32, 40, 50 i 65 o jasności nawet 800cd/m2) będzie współpracować ze wspomnianymi nakładkami Toshiby. Interaktywne aplikacje, które pomagają wypromować produkt i zebrać dane na temat preferencji klientów są jedną z wielu możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Monitory tej serii są podstawowymi nośnikami w ofercie Toshiby dla rynku DS. Modele TD-E, które się na nią składają, zapewniają rozdzielczość Full HD przy kącie widzenia 178°. Każdy monitor został zaopatrzony w metalową, wytrzymałą obudowę z wbudowanymi głośnikami.

 

Ściana – nowy grunt

Niezależnie od tego, czy zarządzamy siecią hoteli, firmą usługową czy np. placówką medyczną wiele realizacji będzie wymagało – po prostu – wielu monitorów. Dzięki dedykowanym monitorom do budowania ścian wideo (ang. videowall), możemy np. zbudować ścianę o wymiarach 9x9 monitorów serii TD-X i calarzu 55 cali. Każdy z monitorów wyświetla obraz w rozdzielczości Full Hd. Osobna funkcja zapętlenia sygnału DVI/VGA jest podstawą technologiczną wieloelementowych projektów. Monitory TD-X posiadają wspólną ramkę 5,1mm (content/content), wyświetlając treść w poziomym i pionowym układzie. Obsługują cyfrowe i analogowe tryby wideo. Produkty Toshiby pozwalają realizować zatem jedno z najciekawszych założeń komunikacji wizualnej – grunt to ściana. Uzupełnieniem serii TD-X, są modele z ramką 3,9mm. Nowe modele pojawią się w drugim kwartale tego roku, gdzie uzupełnieniem będzie model 46calowy.

 

Całą dobę ...

przez siedem dni w tygodniu. Wprawdzie nie jest to kolejne założenie, ale na pewno wymagające „parametry”. Seria TD-Z jest dedykowana między innymi właśnie wyświetlaniu treści 24/7. Od poprzedniczek przejęła dobrą specyfikację: niemal pełen kątwidzenia (178°), matryca IPS, rozdzielczość Full HD i porty RS-232 i LAN, dzięki którym możliwe jest sterowanie ustawieniami wejść i zasilaniem z jednej lokalizacji. Z monitorów TD-Z również wybudujemy ścianę wideo, z panelami o wąskiej czarnej ramce. Metalowe obudowy zapewniają wytrzymałość wszystkich modeli serii o 42, 47, 55 i 70 calach w przekątnej. Ponadto modele 42 i 47 charakteryzują się zwiększoną jasnością matrycy 700cd/m2.

 

Dok ładnie tak

Toshiba gwarantuje swoim partnerom usługi serwisu ON SITE next business day. Przewiduje ona w szczególnych przypadkach nawet wymianę monitora na nowy w miejscu awarii. Wszystkie serie moni torów profesjonalnych obejmuje 36-miesięczna gwarancja, która może zostać wydłużona na kolejne okresy w zależności od preferencji klienta.

 

Osobą odpowiedzialną za monitory profesjonalne
i TV w zakresie B2B jest Michał Dołaszyński
- Channel Manager B2B Professional
Displays & TV Poland and Baltic States.
michal.dolaszynski@toshiba-teg.com

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama