Nowości do druku i cięcia

© Mimaki

Firma Mimaki wprowadziła na rynek nową serię wielkoformatowych maszyn drukujących, do której należą modele JV330-160, CJV330-160 i TS330-1600, a także nową gamę ploterów tnących CG-AR. Rozwiązania zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas wydarzenia Global Innovation Days.

 

Jak podkreśla producent, nowa seria maszyn drukujących to przystępne cenowo rozwiązania do druku dla wielu sektorów przemysłu, zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości druku i wydajności. Według firmy, rozwiązania oferują doskonałe odwzorowanie kolorów i wysoką rozdzielczość oraz zapewniają trwałe wydruki zarówno w branży znaków graficznych, jak i tekstyliów. Seria ploterów CG-AR oferuje użytkownikom nowe, poprawiające zarządzanie produkcją technologie podstawowych ploterów tnących dostępnych w trzech rozmiarach.

 

Deep Color Natural

Ekosolwentowe modele JV330-160 i CJV330-160 dostarczają wysoki standard kolorów wymagany do wewnętrznych i zewnętrznych znaków graficznych za sprawą nowego profilu wejściowego „Deep Color Natural”, w tym żywe, jednolite kolory, naturalne odcienie skóry, a także głębokie czerwienie i neutralne szarości. Dzięki prędkości druku 21,0 m² na godzinę w trybie standardowym przy użyciu 4 kolorów, rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku zadań o krótkim terminie dostawy. Wbudowane mechanizmy czyszczące i funkcje monitorowania zapewniają wydajne zarządzanie produkcją i wydłużają czas eksploatacji. Obydwa modele wyposażono w nowy system odwijania, który pozwala załadować jednocześnie trzy rolki nośnika, co znacznie ogranicza czas i siłę roboczą potrzebne do jego wymiany. Jeden operator może umieścić żądany nośnik na miejscu, obracając zmieniarkę nośników. Kolejną standardową funkcją jest „bobiniarka XY”, precyzyjna technologia cięcia, która zapewnia cięcie podawanych na linii arkuszy w osi X i Y. Eliminuje to z procesu roboczego odwijanie i cięcie zgrubne, pomagając drukarzom znacznie przyspieszyć i usprawnić proces postprint i ograniczając konieczność ingerencji.

 

Pewny druk na tekstyliach

Ostatnie nowe rozwiązanie najnowszej serii 330 to sublimacyjna maszyna drukująca TS330-1600, przeznaczona dla branży tekstylnej. Oferujące zarówno wysoką wydajność, jak i wysoką jakość obrazu, a do tego wyposażone w nowe funkcje poprawiające stabilność działania, urządzenie może drukować z prędkością 69 m² na godzinę w trybie roboczym używając 4-kolorowego zestawu atramentów, oraz 135 m² na godzinę w trybie najszybszym. Najnowszy mechanizm czyszczący jest wyposażony w listwę czyszczącą pokrytą tkaniną, która usuwa zbędny atrament z powierzchni dyszy, ograniczając jego rozpryski i poprawiając ogólne utrzymanie maszyny. Model TS330-1600 można także wyposażyć w system uzupełniania atramentu o pojemności 10 kg oraz rolkę mini jumbo, która ładuje długi papier transferowy, obniżając koszty eksploatacji. Ulepszony system nawijania z dwoma silnikami po obu stronach drukarki rozkłada obciążenie i zwiększa siłę nawijania, umożliwiając stabilne nawijanie zadrukowanego papieru nawet w przypadku większych nakładów. Każde urządzenie TS330-1600 jest dostarczane z oprogramowaniem RIP TxLink4 firmy Mimaki przeznaczonym dla rynku tekstyliów. Wszystkie produkty serii 330 są wyposażone w technologię MWDT (Mimaki Weaving Dot Technology), która zmienia kolejność umieszczania kropel atramentu odpowiednio do warunków druku, zapobiegając powstawaniu smug lub nierównomiernego druku z powodu problemów z głowicą drukującą lub wyrównaniem. Kolejnym dostępnym rozwiązaniem w tej serii jest MRA (Mimaki Remote Access), które ułatwia obsługę, umożliwiając użytkownikom zdalny dostęp do urządzenia i sprawdzenie jego stanu.

 

CG-AR do wyboru

Plotery tnące z serii CG-AR występują w trzech różnych rozmiarach: CG-60AR, CG-100AR i CG-130AR. Urządzenia oferują większą szybkość i dokładność w parze z prostszą obsługą. Plotery mogą obsługiwać różne gamy materiałów, takie jak arkusze PVC, fluorescencyjne i odblaskowe. Seria CG-AR również jest wyposażona w rozwiązanie MRA, które umożliwia zdalną obsługę. Kolejną dostępną funkcją jest ID Cut, która pozwala na zintegrowane operacje drukowania i cięcia, automatycznie pobierając dane cięcia z kodu kreskowego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama