Zdrowia przede wszystkim!

Na ścianie szpitala w Gdyni zainstalowano wyjątkowy neon, niosący prosty przekaz „Zdrowia przede wszystkim”. Instalacja powstała z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design i jest symbolem Święta Niepodległości, którego obchody miały miejsce 11 listopada. W tym roku wyjątkowo nie mogły odbyć się one w tradycyjnej formie corocznego pochodu czy miejskiego biegu, dlatego gdyński Wydział Kultury zwrócił się do stowarzyszenia z propozycją stworzenia neonu. Instalacja liczy 13 metrów wysokości i pozostanie stałym elementem miasta.

„W trudnym czasie walki z pandemią, odwoływania integrujących społeczność imprez, postanowiliśmy skoncentrować się na temacie zdrowia, którego Gdynia życzy swoim mieszkańcom i wszystkim Polakom” - tłumaczy stowarzyszenie Traffic Design. „Życzenia, które dotychczas były traktowane dosyć uniwersalnie i lekko, w aktualnej sytuacji nabrały nowego znaczenia. Myślę, że są najważniejszymi życzeniami dla wszystkich, niezależnie od wieku, statusu czy poglądów. Tym bardziej sens ma ten napis akurat na ścianie szpitala” - dodaje Michał Lech, członek stowarzyszenia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama