Płatek śniegu Jeszcze jaśniejszy. Zimowa ozdoba Piątej Alei

© Fifth Avenue Association

Słynny płatek śniegu ozdabiający Piąte Aleję w Nowym Yorku po raz kolejny zagościł na swoim miejscu. W tym roku instalacja została odświeżona dzięki czemu jeden z zimowych symboli głównej ulicy Manhattanu lśni jeszcze większym blaskiem.

 

Zmodernizowany płatek śniegu składa się z 16 500 kryształów i ponad 6000 dwustronnych, kolorowych miniaturowych diod LED o wysokiej intensywności świecenia. Ilość świateł LED została zwiększona trzykrotnie. Dodatkowo, światła halogenowe wokół stalowo-chromowanego rdzenia wymieniono na diody projekcyjne. Zastąpienie zróżnicowanych źródeł światła konfiguracją w pełni LEDową pozwoliło uzyskać znacznie więcej efektów wizualnych, które są prezentowane o każdej pełnej godzinie w trakcie trwającego kilka minut pokazu. Mająca ponad 1 metr instalacja świetlna zawieszona jest na wysokości 15 metrów nad skrzyżowaniem Piątej Alei i 57 Ulicy. Z czterech stron płatek jest przymocowany do budynków Aman Hotel, Bergdorf Goodman, Bulgari, Louis Vuitton i Tiffany.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama