Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Ekologiczny kalkulator

© Taya Group

Firma Taya wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie - ekologiczny kalkulator (Eco Calculator), który pozwoli producentom ocenić rzeczywiste koszty i wpływ produkcji bannerów opartych na materiałach marki Kavalan. Ocena jest możliwa dzięki danym opartym na analizie cyklu życia (LCA) pozyskanym przez firmę SGS, która zajmuje się testowaniem, inspekcją i certyfikacją produktów. To właśnie ona przeprowadziła analizy LCA dla wszystkich produktów Kavalan, które wykazały, że materiały zapewniają „znaczne oszczędności ekologiczne”. Eco Calculator umożliwia porównanie 12 produktów z oferty z banerami z PVC i ich odpowiednikami tekstylnymi, wykorzystując do tego dane porównawcze pięciu głównych czynników, takich jak wpływ na środowisko, zużycie wody, czynniki rakotwórcze, wynik normy PM2,5 (zanieczyszczenia związane z pyłem zawieszonym) oraz wykorzystanie paliw kopalnych. Wystarczy wprowadzić wybrany produkt marki, określić preferowaną jednostkę miary oraz ilość, po czym ocena zostaje wygenerowana automatycznie i wysyłana w postaci spersonalizowanego raportu PDF do skrzynki odbiorczej użytkownika.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama