Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Światło po ciemności

Włoska edycja modowego magazynu Vogue przedstawiła swoją kwietniową okładkę, którą pierwszy raz w historii tworzy całkowicie pusta, biała strona. Jest to odpowiedź Vogue Italia na panującą w tej chwili epidemię koronawirusa, który doprowadził do śmierci kilkanaście tysięcy ludzi na całym świecie, a szczególnie we Włoszech. Pomimo wcześniej przygotowanej okładki, pełnej kolorowych ujęć, redaktor naczelny Emanuele Farneti postanowił dokonać zmian i dopasować ją do obecnie panującej sytuacji. Umieszczenie na okładce radosnych zdjęć, podczas gdy na świecie umierają ludzie, a lekarze i pielęgniarki ryzykują własne życie dla ratowania innych, byłoby dla magazynu nie na miejscu i nie godziło się z działaniami czasopisma, który nie jest obojętny na aktualnie panujące ogólnoświatowe problemy. Na oficjalnym instagramowym profilu magazynu wyjaśniony został zamysł tej koncepcji. Według Emanuela Farneti biały kolor nie jest oznaką rezygnacji, a nowego początku, odrodzenia, jest oznaką nowej strony tytułowej, która czeka na zapisanie nowej historii i światła, które przyjdzie po ciemności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama