Świeć się z Energą. Legnica zwycięzcą plebiscytu

© Energa

W tegorocznej edycji plebiscytu o tytuł Świetlnej Stolicy Polski zwyciężyła Legnica. Najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska, którzy oddali ponad 45 tys. głosów, wyprzedzając sklasyfikowane na drugiej pozycji Chełmno o zaledwie 2 654 głosów. Na trzecim stopniu podium uplasowały się Starachowice.

 

Świeć się z Energą to plebiscyt, w którym już od blisko 15 lat wybierane są miejscowości o najpiękniejszych świątecznych iluminacjach w każdym z województw, a spośród nich świetlna stolica kraju. Głosowanie odbywa się na podstawie zdjęć zgłoszonych przez mieszkańców i przedstawicieli miast. W sezonie 2023/24 z grona 234 miejscowości w etapie wojewódzkim wyłonionych zostało 16, które kontynuowały rywalizację na poziomie ogólnokrajowym.

W ostatnim etapie głosowania internautów Legnica walczyła o zwycięstwo z Chełmem do ostatniego dnia rundy finałowej, a dystans pomiędzy miastami wynosił czasami tylko kilkaset głosów. Wynik miasto zawdzięcza przede wszystkim swoim mieszkańcom i sympatykom, którzy wykazali się niesamowitą mobilizacją i systematycznością w codziennym głosowaniu. Szczególnie gorąco do wspierania swojej kandydatury zachęcali pracownicy i wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. „Wygrana w Świeć się z Energą to doskonały przykład, jak legniczanie potrafią zjednoczyć się we wspólnej sprawie. W promowanie Legnicy angażowały się lokalne media, organizacje pozarządowe, szkoły, a także kibice, wolontariusze i miłośnicy zwierząt. Wiemy, że kibicowali nam także przyjaciele naszego miasta oraz oczywiście wszyscy, którzy szczególnie cenią świąteczne oświetlenie Legnicy. Wszystkim dziękuję za to zaangażowanie, a Chełmowi za zaciętą rywalizację” powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Główną nagrodą w plebiscycie jest symboliczny tytuł Świetlnej Stolicy Polski Miasto. Dodatkowo, w ramach akcji Energi tradycyjnie każdy z 16 finalistów otrzyma sprzęt AGD na cele dobroczynne. Do Legnicy trafi pomoc o wartości aż 50 tys. zł.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama