Leasing w poligrafii

Branża leasingowa odnotowała w zeszłym roku rekordowe wyniki.  Wartość sfinalizowanych transakcji w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o 21%. A w najbliższym czasie jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku będą maszyny, także te używane w poligrafii. Dlaczego warto zdecydować się na leasing, wybierając maszynę drukującą i na czym on właściwie polega?

 

Po pierwsze, czas uzyskania decyzji o przyznaniu finansowania jest krótszy niż w przypadku kredytu. Ważny jest też brak jego wpływu na poziom zdolności kredytowej. Po drugie, duże znaczenie mają korzyści podatkowe. W przypadku leasingu operacyjnego nowy przedmiot nie stanowi majątku firmy, co pozwala na obniżenie podstawy opodatkowania i skorzystania z efektu tarczy podatkowej. VAT jest płatny przy każdej racie, w przypadku leasingu finansowego jest płatny z góry. Ponadto można łatwo sterować ratami leasingowymi, klient może zmienić wysokość rat do obciążeń podatkowych, tak by np. mieć w danym miesiącu wyższe koszty. Po trzecie, w ofercie leasingowej znajdziemy także nadal dość niszową, choć bardzo atrakcyjną propozycję, jaką jest pożyczka. Dzięki niej część odsetkową raty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, jednocześnie stając się właścicielem nabytego sprzętu. Korzystający z pożyczki mają również wybór amortyzacji – wielu klientów korzysta z metody degresywnej, umożliwiającej zastosowanie wysokiego współczynnika amortyzacji, dzięki czemu uzyskuje się szybciej wysokie koszty podatkowe. Atutem pożyczki jest możliwość krótszego okresu finansowania bądź też spłata w dowolnym momencie oraz możliwość wsparcia inwestycji środkami z dotacji unijnych.

 

Rola specjalizacji

W Polsce istnieje wiele firm, oferujących leasing. Jednak niewiele jest takich, które proponują wyspecjalizowany leasing, dedykowany maszynom i urządzeniom z sektora poligraficznego, metalowego czy maszyn niezbędnych w produkcji wyrobów z drewna, tworzyw sztucznych czy przemysłu spożywczego. Firmą, która zorientowała swoją ofertę właśnie na te sektory rynku, jest IKB Leasing Polska. Specjalizuje się ona właśnie w finansowaniu maszyn i urządzeń, a poligrafia należy do głównych branż jej działania. Specyfikę segmentu poligraficznego tworzą stosunkowo wysokie wartości inwestycji, co oznacza, że transakcje nie należą do najłatwiejszych. Warto zatem wybrać doświadczonego partnera finansowego, który zapewni profesjonalną obsługę. IKB oferuje swoim klientom doświadczonych i rzetelnych doradców, bezpieczeństwo transakcji i komfort związany z formalnościami, dotyczącymi dostawy urządzeń, przy zachowaniu atrakcyjnych kosztów finansowania. Wśród urządzeń poligraficznych przebieg transakcji na profesjonalne wielofunkcyjne urządzenie biurowe wygląda inaczej niż finansowanie zaawansowanej technologicznie maszyny drukującej za kilka milionów złotych. W każdym przypadku należy być odpowiednio przygotowanym tak do określonej grupy klientów, jak i przedmiotu finansowania.

Co więcej, niedawno firma rozpoczęła współpracę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, który udziela finansowania i dzieli się wiedzą fachową na rzecz solidnych i trwałych projektów inwestycyjnych, głównie w Unii Europejskiej. Dzięki porozumieniu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym IKB może zaoferować swoim klientom finansowanie na bardziej korzystnych warunkach w stosunku do standardowej oferty leasingu lub pożyczki. Uzyskanie finansowania z EBI powoduje niższą miesięczną ratę leasingu lub ratę pożyczki, a także uzyskanie niższej łącznej sumy opłat.

 

Oferta IKB Leasing Polska

Współcześnie wiele drukarni, rozbudowując swój park maszynowy, korzysta z dotacji, jakie oferuje Unia Europejska. IKB Leasing Polska wspomaga swoich klientów, polecając im sprawdzone firmy doradcze. Koncentrując się na sektorach produkcyjnych, dostrzega bowiem ogromny potencjał rozwoju w poligrafii. Od lat należy do czołowych firm leasingowych działających w tym sektorze. Firma dbając też o interesy swoich klientów, dokłada wszelkich starań, by to, co wpisane jest w potencjalny scenariusz funkcjonowania każdej firmy leasingowej, czyli wypowiedzenie umowy na skutek nieuregulowania zobowiązań, zdarzało się jak najrzadziej. Takie sytuacje są bowiem niekorzystne zarówno dla leasingodawcy, jak i leasingobiorcy. O korzyściach współpracy z IKB świadczą zebrane dane – ponad 70% klientów IKB realizuje z nią kolejne transakcje. Firma jednak nie spoczywa na laurach, ale systematycznie pozyskuje nowych klientów. Sukcesywnie się też rozwija, wychodząc naprzeciw nowym trendom i potrzebom klientów. Jednym z takich kierunków rozwoju, na który wskazuje dr Wilfried Barth, członek zarządu IKB Leasing Polska, jest cyfryzacja: „Cyfryzacja, w postaci łatwego i bezpośredniego dostępu do wszystkich swoich danych zapewni naszym klientom dodatkową korzyść. W każdym więc momencie przechowywane przez nas dane o swoich umowach będą w zasięgu ich ręki. Jesteśmy rzetelną firmą, której celem jest budowanie zaufania i długoletnia współpraca z naszymi klientami”. Długotrwała i ścisła współpraca z klientami to jeden z najważniejszych priorytetów IKB Leasing Polska. Firma istnieje na polskim rynku od 1999 roku, starając się tworzyć rozwiązania, które w pełni zadowolą klientów z uwzględnieniem m.in. kwestii podatkowych i prawa handlowego, jak też wszelkich istotnych kwestii związanych z oceną ryzyka.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama