Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Portal w środku miasta

© Vilnius Tech Linkmenų fabrikas

W Lublinie na Placu Litewskim oraz w Wilnie na stacji kolejowej powstały portale łączące mieszkańców obu miast. Za pośrednictwem specjalnej instalacji mogą oni zobaczyć się nawzajem w czasie rzeczywistym. Dzieło ma formę betonowego okręgu, który został wyposażony w wielki ekran i cztery kamery, tworząc za pomocą łącza internetowego swego rodzaju portal i przekazując obraz między miastami oddalonymi o 600 kilometrów. Projekt powstał w ramach współpracy miasta Lublin, Urzędu Miasta Wilna, litewskiej Fundacji Benediktas Gylys oraz Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, a jego celem było stworzenie poczucia „jedności” i „zjednoczonej planety”, a także uświadomienie ludziom, że przyszłość dzieje się właśnie teraz, czego dowodem jest betonowa instalacja rodem z filmów science fiction. Betonowy krąg zaprojektowali inżynierowie z Creativity and Innovation Centre należącego do Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego. Stworzenie konstrukcji zajęło 5 lat - wkrótce mają powstać kolejne portale w innych miastach na świecie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama