Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Projektory w akcji

© Panasonic

Od lipca do listopada w różnych lokalizacjach we Francji oglądać można niezwykłe pokazy świetlne oraz mapping wideo na historycznych budynkach (takich jak latarnie morskie, zamki czy opactwa) przy akompaniamencie muzyki znanych DJ-ów oraz wykonawców muzycznych. Wydarzenie pod nazwą Monumental Tour w tym roku odbywa się już po raz trzeci, a nad jego oprawą pracuje około 30 techników, trzech menedżerów kreatywnych oraz projektant graficzny. W ożywieniu budynków wzięła udział także firma Panasonic. Niesamowite projekty sceniczne zostały odtworzone przy życiu projektorów laserowych Panasonic PT-RQ35K i PT-RQ22K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności do 32 000 lumenów. Modele te są przeznaczone do wyświetlania obrazów o wysokiej rozdzielczości oraz można je łatwo dostosować do instalacji w dużych obiektach. Zespół wybrał te modele ze względu na jakość, jaką oferują projektory laserowe, a także ich niezawodność podczas imprez na żywo. Jakość wyświetlanych obrazów oraz poziom kontrastu również miały duże znaczenie w realizacji wizji artystów. Przed każdym wydarzeniem zespół określa obszar projekcji i pozycje projektorów. Przed przystąpieniem do instalacji sprzętu obliczany jest także zakres ogniskowych. Następnie za pomocą projektorów przeprowadza się mapping i blending w celu pokrycia powierzchni każdego budynku.

Pomysłodawcami wydarzenia są DJ i producent Michael Canitrot oraz Jérémie Bellot, założyciel firmy AV-Extended. „Podczas Monumental Tour musimy przyciągnąć uwagę oglądających, tworząc niesamowite projekty sceniczne i mając przy tym bardzo mało czasu na przygotowania. Dzięki projektorom Panasonic oraz ich rozbudowanym funkcjom (laser, kontrast i ostrość) zdołaliśmy stworzyć 50-minutowy pokaz łączący w sobie mapping, dźwięki i światło” - dodał Jérémie Bellot, założyciel AV-Extended. Do tej pory wydarzenie Monumental Tour było organizowane w latarni morskiej Phare des Baleines na wyspie Ile de Ré oraz w opactwie Mont Saint Michel w Normandii. Następne imprezy odbędą się w muzeum motoryzacji w Miluzie oraz na zamku Pierrefonds, odpowiednio w październiku i listopadzie 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama