Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Projektory w akcji

© Panasonic

Od lipca do listopada w różnych lokalizacjach we Francji oglądać można niezwykłe pokazy świetlne oraz mapping wideo na historycznych budynkach (takich jak latarnie morskie, zamki czy opactwa) przy akompaniamencie muzyki znanych DJ-ów oraz wykonawców muzycznych. Wydarzenie pod nazwą Monumental Tour w tym roku odbywa się już po raz trzeci, a nad jego oprawą pracuje około 30 techników, trzech menedżerów kreatywnych oraz projektant graficzny. W ożywieniu budynków wzięła udział także firma Panasonic. Niesamowite projekty sceniczne zostały odtworzone przy życiu projektorów laserowych Panasonic PT-RQ35K i PT-RQ22K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności do 32 000 lumenów. Modele te są przeznaczone do wyświetlania obrazów o wysokiej rozdzielczości oraz można je łatwo dostosować do instalacji w dużych obiektach. Zespół wybrał te modele ze względu na jakość, jaką oferują projektory laserowe, a także ich niezawodność podczas imprez na żywo. Jakość wyświetlanych obrazów oraz poziom kontrastu również miały duże znaczenie w realizacji wizji artystów. Przed każdym wydarzeniem zespół określa obszar projekcji i pozycje projektorów. Przed przystąpieniem do instalacji sprzętu obliczany jest także zakres ogniskowych. Następnie za pomocą projektorów przeprowadza się mapping i blending w celu pokrycia powierzchni każdego budynku.

Pomysłodawcami wydarzenia są DJ i producent Michael Canitrot oraz Jérémie Bellot, założyciel firmy AV-Extended. „Podczas Monumental Tour musimy przyciągnąć uwagę oglądających, tworząc niesamowite projekty sceniczne i mając przy tym bardzo mało czasu na przygotowania. Dzięki projektorom Panasonic oraz ich rozbudowanym funkcjom (laser, kontrast i ostrość) zdołaliśmy stworzyć 50-minutowy pokaz łączący w sobie mapping, dźwięki i światło” - dodał Jérémie Bellot, założyciel AV-Extended. Do tej pory wydarzenie Monumental Tour było organizowane w latarni morskiej Phare des Baleines na wyspie Ile de Ré oraz w opactwie Mont Saint Michel w Normandii. Następne imprezy odbędą się w muzeum motoryzacji w Miluzie oraz na zamku Pierrefonds, odpowiednio w październiku i listopadzie 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama