Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Ekologiczne płatności

Mastercard rozpoczął swoją nową inicjatywę wydawania kart płatniczych wykonanych z materiałów nieszkodliwych dla środowiska. W tym celu, firma opracowała katalog materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju,  które umożliwią ekologiczną produkcję kart. Wykorzystane materiały są pochodzenia roślinnego, można je poddać procesowi recyklingu, nie zawierają chloru i ulegają biodegradacji. W gronie wydawców znajduje się 12 rynków na całym świecie, w tym np. Credit Agricole czy Santander. Akcja jest kolejnym krokiem w Partnerstwie na rzecz bardziej ekologicznych płatności (Greener Payments Partnership), utworzony przez Mastercard i producentów Gemalto, Giesecke+Devrient i IDEMIA.

 

  

Mastercard przyznaje bez ogródek – mamy problem z tworzywami sztucznymi. Dlatego też prezentuje nowe rozwiązanie w postaci kart płatniczych ze zrównoważonych materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama