Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ekologiczne płatności

Mastercard rozpoczął swoją nową inicjatywę wydawania kart płatniczych wykonanych z materiałów nieszkodliwych dla środowiska. W tym celu, firma opracowała katalog materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju,  które umożliwią ekologiczną produkcję kart. Wykorzystane materiały są pochodzenia roślinnego, można je poddać procesowi recyklingu, nie zawierają chloru i ulegają biodegradacji. W gronie wydawców znajduje się 12 rynków na całym świecie, w tym np. Credit Agricole czy Santander. Akcja jest kolejnym krokiem w Partnerstwie na rzecz bardziej ekologicznych płatności (Greener Payments Partnership), utworzony przez Mastercard i producentów Gemalto, Giesecke+Devrient i IDEMIA.

 

  

Mastercard przyznaje bez ogródek – mamy problem z tworzywami sztucznymi. Dlatego też prezentuje nowe rozwiązanie w postaci kart płatniczych ze zrównoważonych materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama