Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Osiedle dla ptaków

Trójmiasto nie przestaje zachwycać kreatywnymi muralami. Tym razem uwagę zwróciła niezwykła praca na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. Tam właśnie powstał mural przedstawiający ogromne drzewo, stanowiące tło dla zawieszonych na budynku 12 budek dla ptaków. Ma on podkreślić fakt, iż miasto tworzą nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, również te skrzydlate. Dlatego stworzono dla nich nietypowe „ptasie osiedle”. Malunek powstał z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design, który wykonała Małgorzata Gurowska oraz Joanna Ruszczyl.

„Budki i lokalizacja zostały dobrane po konsultacji z Akcją Bałtycką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas rozmów z ornitolożkami dowiedzieliśmy się między innymi, na jakie aspekty zwrócić uwagę, by zapewnić ptakom komfortowe warunki, dostęp do pożywienia i bezpieczeństwo od dzikich zwierząt, które mogłyby im zagrażać” - mówi Monika Domańska z Traffic Design.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama