Osiedle dla ptaków

Trójmiasto nie przestaje zachwycać kreatywnymi muralami. Tym razem uwagę zwróciła niezwykła praca na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. Tam właśnie powstał mural przedstawiający ogromne drzewo, stanowiące tło dla zawieszonych na budynku 12 budek dla ptaków. Ma on podkreślić fakt, iż miasto tworzą nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, również te skrzydlate. Dlatego stworzono dla nich nietypowe „ptasie osiedle”. Malunek powstał z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design, który wykonała Małgorzata Gurowska oraz Joanna Ruszczyl.

„Budki i lokalizacja zostały dobrane po konsultacji z Akcją Bałtycką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas rozmów z ornitolożkami dowiedzieliśmy się między innymi, na jakie aspekty zwrócić uwagę, by zapewnić ptakom komfortowe warunki, dostęp do pożywienia i bezpieczeństwo od dzikich zwierząt, które mogłyby im zagrażać” - mówi Monika Domańska z Traffic Design.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama