Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Osiedle dla ptaków

Trójmiasto nie przestaje zachwycać kreatywnymi muralami. Tym razem uwagę zwróciła niezwykła praca na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. Tam właśnie powstał mural przedstawiający ogromne drzewo, stanowiące tło dla zawieszonych na budynku 12 budek dla ptaków. Ma on podkreślić fakt, iż miasto tworzą nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, również te skrzydlate. Dlatego stworzono dla nich nietypowe „ptasie osiedle”. Malunek powstał z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design, który wykonała Małgorzata Gurowska oraz Joanna Ruszczyl.

„Budki i lokalizacja zostały dobrane po konsultacji z Akcją Bałtycką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas rozmów z ornitolożkami dowiedzieliśmy się między innymi, na jakie aspekty zwrócić uwagę, by zapewnić ptakom komfortowe warunki, dostęp do pożywienia i bezpieczeństwo od dzikich zwierząt, które mogłyby im zagrażać” - mówi Monika Domańska z Traffic Design.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama