Media i Komunikacja

A bio to wie. Eko wiaty i bio pieczywo

Bio Piekarnia Cukiernia Putka wykorzystuje certyfikowane eko wiaty AMS w połączeniu z przystankami komunikacji miejskiej w Warszawie i Łodzi. Promocja zdrowej diety, zrównoważonego rolnictwa i troski o dobro planety współgra z wykorzystaniem prośrodowiskowych rozwiązań oferowanych przez AMS.

więcej »

Podniebna reklama. Pokaz dronów Amazon

Amazon zorganizował 29 czerwca spektakularny pokaz dronów na słynnych schodkach nad Wisłą, w pobliżu Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie poprzedziło zbliżające się Amazon Prime Day, największy festiwal okazji Amazon dla klientów Prime.

więcej »

Orbita Chillu. Odpoczynek przed wylotem

Z okazji sezonu urlopowego marka Orbit przygotowała wyjątkową niespodziankę dla podróżujących. W ramach nowej platformy komunikacji powstała Orbita Chillu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Specjalna strefa ma umilić podróżującym czas oczekiwania na lot.

więcej »

Cudze chwalicie, a siebie?. Mural Oranżady Helleny

Oranżada Hellena od 2023 roku prowadzi kampanię #hellendż, w której zachęca Polaków do wiary w siebie i dumy z własnych osiągnięć. W bieżącej odsłonie akcji afirmuje chwalenie się, jako pozytywny i potrzebny aspekt codzienności, niezbędny m.in. do osiągania życiowych sukcesów. Inspiruje, by stawiać przed sobą wyzwania i cieszyć się z realizacji nawet najmniejszych celów.

więcej »

Mały znaczek, wielka sztuka. Mural Proembriona w obiegu

Poczta Polska wprowadziła do obiegu wyjątkowy znaczek prezentujący sztukę uliczną. To nie tylko próba przybliżenia tej dynamicznej formy wyrazu artystycznego, ale także okazja do zaprezentowania jednego z najciekawszych dzieł polskiego street artu jakim jest praca pt. „Atraktor” autorstwa Krzysztofa „Proembriona” Syrucia.

więcej »

Galeria Podgląd. Więcej sztuki w mieście

3 lipca Fundacja Sztuki Polskiej ING, we współpracy z niezależną galerią Turnus, odsłoniła kolejny projekt artystyczny w witrynie budynku na Placu Unii w Warszawie. Równolegle na wielkim ekranie, rozpoczął się przegląd sztuki wideo młodych artystów i artystek. Osoby zaproszone do podzielenia się swoją twórczością, zostały wyłonione z tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Artysta - Zawodowiec.

więcej »

Kampania NaTuryści. Bliżej natury

AlohaCamp, platforma rezerwacji noclegów w otoczeniu natury stworzyła nową społeczność, NaTurystów. Są to osoby, które chcą żyć bliżej przyrody i dbać o jej ochronę. Jak podkreśla marka, według neuronauki środowiskowej kontakt z przyrodą jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka.

więcej »

Letnia kampania lodów. House of Kaktus

Wraz z początkiem czerwca ruszyła nowa kampania lodów Kaktus, w ramach której kultowa marka stworzyła prawdziwie contentfriendly przestrzeń – „House of Kaktus”. Hostem oraz przewodnikiem po strefie będzie digitalowa postać stworzona wspólnie przez markę i rapera Okiego – Kaktus Jeżor.

więcej »

Kolorowo i muzycznie. Opole z kolejnym muralem

W Opolu został odsłonięty kolejny mural z serii „Muzyczne Murale”. Tym razem wielkopowierzchniowa praca prezentuje piosenkarza Michała Bajora, który w trakcie tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obchodził jubileusz debiutu na festiwalowej estradzie. Firma PPG wsparła projekt przekazując Miastu Opole farby marki Sigma Coatings na realizację dzieła.

więcej »

Kampania LG podnosi na duchu. Optimism your feed

Firma LG Electronics rozpoczęła globalną kampanię pod hasłem „Optimism your feed”. Ma ona pomóc użytkownikom wprowadzić więcej optymizmu do ich mediów społecznościowych, zachęcając do korzystania z pozytywnych, inspirujących treści.

więcej »

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama