Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Media i Komunikacja

Przekaż 1% podatku!

Na billboardach w Warszawie pojawiła się nowa kampania społeczna Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, zachęcająca przechodniów do przekazywania 1% podatku podopiecznym fundacji, której celem jest nieodpłatne wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie.

więcej »

Wygrany przetarg

Firma AMS wygrała przetarg na obsługę wiat przystankowych w Tychach, ogłoszony w ubiegłym roku przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach. W ten sposób oferta firmy powiększyła się w tym mieście do 94 powierzchni reklamowych na 44 kluczowych przystankach.

więcej »

Podróżnicze logo

Port lotniczy w Radomiu zyskał nowe logo. Grafika wybrana przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wybrało logotyp i system identyfikacji wizualnej z granatowym napisem „Lotnisko Warszawa-Radom” i trzema żółtymi liniami układającymi się w kształt samolotu.

więcej »

Luksusowe malowidło

W centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, powstał mural Braughman Group Media dla luksusowej marki kosmetycznej Yves Saint Laurent. Jak podkreślają twórcy, malowidło o powierzchni ponad 370m² oddaje ducha wielkomiejskiego szyku i zostało w 100% namalowane ręcznie przez grupę warszawskich artystów.

więcej »

Czy się spełni cud?

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchomiło niestandardową kampanię interaktywną w Warszawie. Na podwójnym ekranie reklamowym LED na dachu Hotelu Marriott wyświetlona została kreacja świąteczna z kodem QR. Ekrany umożliwiły przechodniom szybkie przekazanie darowizny, a po udanej wpłacie, natychmiast pojawiały się podziękowania w czasie rzeczywistym.

więcej »

Zakupy przyszłości

W Piasecznie w sklepie Decathlon powstała pierwsza bezobsługowa Żabka Nano, w której klienci będą mogli zrobić szybkie zakupy bez kolejek. Testowany koncept różni się od dotychczas otwieranych placówek autonomicznych Żabki innowacyjną metodą autoryzacji i płatności za zakupy, dokonywanej dzięki karcie płatniczej.

więcej »

Roboty do usług

Na stacji paliw Shell we Wrześni pojawiły się dwa innowacyjne roboty jeżdżące. Pierwszy z nich - BellaBot - dostarcza zamówione produkty z oferty gastronomicznej bezpośrednio do stolika. Z kolei KittyBot informuje o aktualnie trwających akcjach promocyjnych. Robot powiadamia głosowo o swoim przyjeździe, wraz z informacją o numerze stolika i za pomocą migających światełek na tacy zachęca gości do podniesienia dania.

więcej »

IDMarkz SE

Firma Markzware wprowadziła na rynek IDMarkz SE, aplikację dla systemów Windows 10 i 11. IDMarkz SE konwertuje pliki InDesign do formatu IDML, umożliwiając otwieranie układów stron we wcześniejszych wersjach programu Adobe InDesign, a także w programach QuarkXPress, Affinity Publisher i innych.

więcej »

Kreatywność w zgodzie z naturą

W Łodzi i Katowicach pojawiły się nowe murale promujące udział Polski na targach Expo 2020 w Dubaju. Malowidła są częścią kampanii „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” i podkreślają główne elementy, jakie towarzyszyły przesłaniu polskiej wystawy na targach, tj. kreatywność i natura.

więcej »

GOŚĆ i INNOŚĆ

Fundacja Kaczkowskiego ruszyła z nową kampanią społeczną. Rodzina i bliscy ks. Jana, zrzeszeni wokół fundacji, przypominając jego słowa, chcą zwrócić uwagę na kryzys humanitarny, trwający od miesięcy na polsko-białoruskiej granicy i apelują o wsparcie działań, które mogą pomóc go zakończyć.

więcej »

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama