Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Artysta obserwator

 

W Muzeum Narodowym w Poznaniu będzie można zobaczyć wystawę wybitnego światowego plakacisty Michela Quareza. Zostanie tam przedstawionych ponad 100 prac, które francuski artysta podarował muzeum, a także szkice i prace malarskie które zostały udostępnione wyłącznie na potrzeby poznańskiej wystawy. Plakacista jest laureatem szóstej edycji Nagrody im. Jana Lenicy przyznawanej przez muzeum w Poznaniu, a wystawa jest uhonorowaniem jego sztuki. Prace odkrywają nie tylko wielki talent, ale również problemy społeczne, które artysta spotykał na swojej życiowej drodze. Inspiracją dla jego dzieł były różne wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne, jak i życie codzienne i relacje międzyludzkie. W trakcie swojego artystycznego rozwoju, Quarez wykorzystywał różne techniki i media. Oprócz plakatów, tworzył również ilustracje dla wielu czasopism i wydawnictw, a w latach 80. interesował się technikami graficznych programów komputerowych. Nie uznał jednak techniki komputerowej za odpowiednią, powracając do odręcznych rysunków i malarstwa na początku lat 90.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama