Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Labirynt doznań

Zaskoczenie, to najczęściej przewijające się słowo podczas tegorocznej Euro-Reklamy. Każdego zaskakiwało co innego. I to niewątpliwa wartość tych targów. Nas zaskoczył ogromny w swoim wymiarze sukces 2nd Car Wrap Championship oraz przyznany Acanthus Aureus.  

Tekst: Katarzyna S. Nowak, Łukasz Mikołajczak

Ponad 12 000 zwiedzających odwiedziło kwietniową ekspozycję, a blisko 400 wystawców prezentowało swoją ofertę na Euro-Reklama 2011 i odbywających się równolegle targów Poligrafia. Na cztery dni Poznań stał się centrum najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie druku wielkoformatowego, komunikacji wizualnej oraz maszyn poligraficznych.

Znamy Mistrza

W zgodnej opinii gości, uczestników i zwiedzających dodatkową atrakcją targów były Mistrzostwa Polski w aplikacjach - 2nd Car Wrap Championship organizowane przez wydawcę magazynu VISUAL COMMUNICATION – European Media Group i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym roku, wzięło reprezentujących nich udział sześć teamów reprezentujących firmy: Car - Folie; Artgraf Komorniki; Arteo; ArtGraph; Grafin i ArtGraf Sebastian Poparda.

Zawodnicy przez trzy dni ciężko pracowali, prezentując swój kunszt i umiejętności w trakcie trzech tur zawodów: Klejenie materiałami własnymi na jednolitym dla wszystkich layoucie; Freestyle, czyli kreatywna dowolność w ramach powierzonych materiałów i określonych zasad oraz aplikacja końcowa na dostarczonych przez organizatora foliach i layoutach. Zwycięzcą pierwszego dnia została firma Artgraf z Komornik, bezkonkurencyjni w Freestyle’u okazali się przedstawiciele firmy Grafin, a trzeci dzień należał do teamu Car-Folie.

Aby wyłonić Mistrza - Jury  nie miało łatwego zadania, poziom wszystkich zespołów był bardzo wyrównany, szczególnie jeśli chodzi o czas i precyzję aplikacji. Nie zabrakło emocji i odczuwalnej rywalizacji. Spośród 6 wspaniałych drużyn – najwięcej punktów zdobyła firma Artgraf z Komornik (aplikatorzy – Michał Słaboszewski i Maciej Czajka). Zwycięzca, oprócz tytułu Mistrza 2nd Polish Car Wrap Championship, otrzymał nagrodę ufundowaną przez firmę Epson - ploter Epson Stylus Pro 7700.  I. Vice Mistrzem została firma Grafin w składzie: Grzegorz Basiński i Bartosz Wawrzyniak, a II. Vice Mistrzem firma ArtGraph- czyli Krzysztof Kowina i Krzysztof Ruciński.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama