Kalendarium

08-12.05.2017 · FESPA, Hamburg

25-28.09.2017 · Labelexpo Europe, Bruksela

09-11.10.2017 · Digital Content Expo, Berlin

18-20.10.2017 · Viscom, Düsseldorf

14-16.11.2017 · InPrint, Monachium

Labirynt doznań

Zaskoczenie, to najczęściej przewijające się słowo podczas tegorocznej Euro-Reklamy. Każdego zaskakiwało co innego. I to niewątpliwa wartość tych targów. Nas zaskoczył ogromny w swoim wymiarze sukces 2nd Car Wrap Championship oraz przyznany Acanthus Aureus.  

Tekst: Katarzyna S. Nowak, Łukasz Mikołajczak

Ponad 12 000 zwiedzających odwiedziło kwietniową ekspozycję, a blisko 400 wystawców prezentowało swoją ofertę na Euro-Reklama 2011 i odbywających się równolegle targów Poligrafia. Na cztery dni Poznań stał się centrum najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie druku wielkoformatowego, komunikacji wizualnej oraz maszyn poligraficznych.

Znamy Mistrza

W zgodnej opinii gości, uczestników i zwiedzających dodatkową atrakcją targów były Mistrzostwa Polski w aplikacjach - 2nd Car Wrap Championship organizowane przez wydawcę magazynu VISUAL COMMUNICATION – European Media Group i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym roku, wzięło reprezentujących nich udział sześć teamów reprezentujących firmy: Car - Folie; Artgraf Komorniki; Arteo; ArtGraph; Grafin i ArtGraf Sebastian Poparda.

Zawodnicy przez trzy dni ciężko pracowali, prezentując swój kunszt i umiejętności w trakcie trzech tur zawodów: Klejenie materiałami własnymi na jednolitym dla wszystkich layoucie; Freestyle, czyli kreatywna dowolność w ramach powierzonych materiałów i określonych zasad oraz aplikacja końcowa na dostarczonych przez organizatora foliach i layoutach. Zwycięzcą pierwszego dnia została firma Artgraf z Komornik, bezkonkurencyjni w Freestyle’u okazali się przedstawiciele firmy Grafin, a trzeci dzień należał do teamu Car-Folie.

Aby wyłonić Mistrza - Jury  nie miało łatwego zadania, poziom wszystkich zespołów był bardzo wyrównany, szczególnie jeśli chodzi o czas i precyzję aplikacji. Nie zabrakło emocji i odczuwalnej rywalizacji. Spośród 6 wspaniałych drużyn – najwięcej punktów zdobyła firma Artgraf z Komornik (aplikatorzy – Michał Słaboszewski i Maciej Czajka). Zwycięzca, oprócz tytułu Mistrza 2nd Polish Car Wrap Championship, otrzymał nagrodę ufundowaną przez firmę Epson - ploter Epson Stylus Pro 7700.  I. Vice Mistrzem została firma Grafin w składzie: Grzegorz Basiński i Bartosz Wawrzyniak, a II. Vice Mistrzem firma ArtGraph- czyli Krzysztof Kowina i Krzysztof Ruciński.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

2017: kolejne nowe otwarcie

Kończymy stary rok i dynamicznie wchodzimy w nowy! Mamy nadzieję – Drodzy Czytelnicy – że VISUAL COMMUNICATION towarzyszył Wam w roku ubiegłym i będzie Wam towarzyszył w roku 2017. Nieustająco nie tylko pozostajemy na tropach najnowszych rozwiązań technologicznych, lecz również analizujemy tajniki komunikacji wizualnej w sferze języka reklamy...

Reklama