Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

NEWS
Miękka robotyka

Badacze z Uniwersytetu Karoliny Północnej opracowali nowy materiał do druku 3D. Wyróżnia się on przede wszystkim swoistą twardością – w odróżnieniu od najpopularniejszych materiałów jest on wyjątkowo miękki. To z kolei zapewnia giętkość oraz daje możliwość produkcji ząbkowanych struktur.

więcej »

Jak reklamować pomoc

Ludzie borykający się z bezdomnością codziennie muszą walczyć z wieloma przeciwnościami losu. Większość społeczeństwa nie ma pojęcia na temat tego jak wielu ludzi żyje bez dachu nad głową. Z tego powodu powstają akcje mające na celu zwiększenie świadomości w tym obszarze.

więcej »

Medialne przejęcie

Grupa Agora – wydawca Gazety Wyborczej – przejęła akcje Grupy Eurozet. Oznacza to, że w posiadaniu medialnego giganta znalazła się już druga duża polska rozgłośnia radiowa.

więcej »

Drinkomat na RemaDays

Drinkomat firmy iMedia jest całkowitą nowością na rynku. Ponad 20 letnie doświadczenie w produkcji infokiosków i terminali self-service zaowocowało stworzeniem perfekcyjnej maszyny, która pozwala tworzyć drinki w oparciu o dziesięć podstawowych składników. Ich proporcje użytkownik ustala samodzielnie za pomocą intuicyjnego interfejsu

więcej »

Konica Minolta o experience economy

Zorganizowana przez Konica Minolta konferencja Open Day poświęcona tematyce antropologii zachowań klienta  i ich wpływowi na technologię w kontekście cyfrowej produkcji etykiet  odbyła się 14 lutego 2019 r. w kompleksie biurowców The Park Warsaw.

więcej »

Fantastyczny show

Ekran mierzący 64 metry wysokości i 12 metrów szerokości, smoki znane z serialu Game of Throns, miotacze ognia, aktorzy i akrobaci – to wszystko mogli oglądać goście zaproszeni na imprezę zorganizowaną przez BNP Paribas. Za całość imprezy odpowiadał Europalco, który zaprosił do współpracy specjalistów od projekcji wizualnej Grandpa Lab. 

więcej »

Nagroda dla Color Group

Firma Color Group instaluje w Polsce kolejne maszyny XUV-Jet. Hybrydowe urządzenia drukujące w technologii UV LED pozwalają na uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku przy wysokich prędkościach druku, dzięki głowicom Ricoh Gen5.

więcej »

Profesjonalna obsługa od Dave-mar

Drukarnia offsetowa Dave-mar, oferująca nie tylko szeroki zakres usług poligraficzych (offset i druk cyfrowy), ale też sitodruk, wsparcie w zakresie grafiki i opakowania kartonowe, zaprezentowała swoją ofertę na targach Rema Days w podwarszawskim Nadarzynie.

 

więcej »

Bardzo duży format

Nadmierna, nachalna reklama oskarżana bywa o szpecenie przestrzeni miejskiej. Jeśli jednak jest wystarczająco kreatywna, zabawna i dobrze zaprojektowana – może wywołać tylko pozytywne reakcje. Tak jest z wyjątkowo minimalistyczną reklamą producenta detergentów Ariel.

 

więcej »

Reed Exhibitions przejmuje

Reed Exhibitions, będące częścią RELX Group doszło do porozumienia w sprawie przejęcia Mack Brooks Exhibitions. Będzie to miało duży wpływ na rynek targów. Przejmowana firma organizuje ponad trzydzieści wydarzeń z sektora B2B w czternastu krajach. Wśród nich można wymienić takie jak: ICE Europe, CCE, PSE Europe czy InPrint.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama