Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

NEWS
Liczy się umiejscowienie

O antyemigracyjnej polityce Donalda Trumpa i jego planach związanych z budową muru pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem słyszeli z pewnością nawet ci, którzy kompletnie nie interesują się polityką.

więcej »

Na przekór social mediom

Media społecznościowe zdominowały życie dużej części ludzkości. Wielu z nas nie wyobraża sobie jakiejkolwiek podróży, która nie łączy się z publikowaniem na Instagramie dziesiątek zdjęć oznaczonych odpowiednim hashtagiem z nazwą miasta.

więcej »

O szukaniu pracy

Perspektywa rozwijającego się rynku pracownika i fakt, że w niektórych branżach brakuje rąk do pracy sprawia, że nie tylko pracodawcy biją się o potencjalnego kandydata na jakieś stanowisko – o swoich użytkowników walczą także portale oferujące ogłoszenia o prace.

więcej »

Termotransferowe wyzwanie

Druk termotransferowy na najwyższym poziomie wymaga zaangażowania i technologicznych poszukiwań. Włoska firma Monti Antonio od lat stawia na innowacje i eksperymenty, w wyniku których tworzy urządzenia spełniające najbardziej wyszukane potrzeby rynku.

więcej »

Droga do sukcesu

Każdy sportowiec, bez względu na to czy uprawia swoją dyscyplinę wyczynowo czy amatorsko, doskonale wie, że dobre wyniki okupione są zazwyczaj dziesiątkami, jeśli nie setkami godzin ciężkiej pracy i dużą ilością porażek. Właśnie do owych niepowodzeń postanowił nawiązać w swojej kampanii promującej buty przeznaczone dla biegaczy Adidas.

więcej »

Rozwiązania do cięcia i laminowania od Flexa

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne maszyny do dużych produkcji firma Flexa zaprezentuje na targach Fespa szeroką ofertę rozwiązań, w tym dwa nowe modele automatycznych ploterów tnących XY: Miura Plus HD i Miura Plus Buffer. Model Miura Plus HD stanowi doskonałe dopełnienie wielkoformatowej maszyny drukującej z rolkami semi-jumbo.

więcej »

Digital Signage Summit Europe 2019

Na początku lipca w Monachium odbędzie się kolejny Digital Signage Summit Europe (DSS). Jest to jedna z największych w Europie konferencja strategiczna dla branży Digital Signage i Digital out of Home, a jej organizatorami są Integrated Systems Events oraz invidis consulting

więcej »

Brytyjski debiut maszyn InkTec

Firma InkTec zaprezentowała na targach Sign & Digital dwie maszyny drukujące z roli Jetrix wprowadzone na rynek w 2018 r., a także piątą generację swojej znanej serii maszyn płaskich.

więcej »

Siris Capital kupuje EFI za 1,6 miliarda dolarów

Firma Electronics For Imaging ogłosiła, że działająca na zasadzie private equity firma Siris Capital Group LLC planuje zakupić EFI za około 1,6 mld dolarów w gotówce. Oferta 37 dolarów za akcję oznacza wzrost o około 26% w stosunku do kursu zamknięcia z ubiegłego piątku. Zatwierdzona przez zarząd EFI umowa obejmuje 45-dniowy okres „go-shop”, który pozwala firmie rozważyć alternatywne oferty. Szacuje się, że łącznie z długiem transakcja wyniesie około 1,7 mld USD.

więcej »

Instalacja Magenta Vision

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama