Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

NEWS
Udawane fajerwerki w Chinach

W Szanghaju fajerwerki sylwestrowe zastąpione zostały prawie 2000 dronami. Maszyny zebrały się nad rzeką Huangp, tworząc wzór smoka i liczby 2020, symbolizującej Nowy Rok. Następnie zaprezentowany osiągnięcia, które dokonały się w kraju w ciągu ostatnich 40 lat.

więcej »

Mural oczyszcza powietrze

Na ścianie budynku osiedlowego domu kultury na poznańskich Winogradach wykonany został mural, do powstania którego użyto farb oczyszczających powietrze, wchłaniających i rozkładających niektóre składowe smogu, w tym te emitowane przez samochody.

więcej »

NEC Competence Days 2019

 W Krakowie 24-25.10.2019 odbyła się 10 edycja konferencji NEC Competence Days. To największe w Polsce wydarzenie dla integratorów sektora nowoczesnych technologii audio - wideo oraz dynamicznie rosnącego rynku meeting rooms, które obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo.

 

więcej »

Tekstylne innowacje

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile odbędą się w dniach 20-22 listopada w Nadarzynie koło Warszawy (Ptak Warsaw Expo). Będzie to prawdziwe święto komunikacji wizualnej z wykorzystaniem tekstyliów.

więcej »

Harvard chce robić wrażenie

Różnorodność potencjalnych zastosowań technologii Led stale się poszerza. Miejsce dla nowych ekranów znalazło się na sali wykładowej Harvard Business School. Jest to zakrzywiona ściana LED SiliconCore LED o szerokości 19 m i wysokości 6 m.

więcej »

Komunikacja wizualna w stylu eko

O akcjach minimalizujących zużycie plastiku słychać dziś z każdej strony. W końcu zrozumieliśmy, że wszechobecne tworzywa sztuczne nie są niczym dobrym nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla środowiska, w którym żyjemy. 

 

więcej »

UNICEF na Halloween

Organizacja zajmująca się pomocą potrzebującym dzieciom stworzyła nowy, cyfrowy sposób zbierania pieniędzy. Te kultowe pudełka były symbolem agencji ONZ z połowy lat pięćdziesiątych i to właśnie z nimi wiele osób kojarzy UNICEF. Z okazji Halloween pojawiła się nowa edycja tej kampanii.

więcej »

Manga w druku 3D

Fani mangi pod tytułem One Piece z pewnością ucieszą się na widok gigantycznych, drukowanych w 3D replik swoich ulubionych postaci, które powstały z okazji obchodów 20. rocznicy publikacji komiksu. One Piece to najlepiej sprzedająca się seria mangi wszechczasów. Fani mogli podziwiać wszystkie postaci stworzone z okazji show w Tajpej na Tajwanie.

więcej »

Druk 3D szkodzi zdrowiu

Drukarki 3D do komercyjnego użytku zyskały w ostatnich latach na popularności, ale jak się okazuje, cząsteczki emitowane z takich urządzeń mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach i mogą potencjalnie zaszkodzić zdrowiu dróg oddechowych, zgodnie z badaniami naukowców z Georgia Institute of Technology i UL Chemical Safety.

więcej »

Instalacja w Kandela Lighting

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na rozszerzenie portfolio swoich produktów poprzez instalację maszyny do druku wielkoformatowego. Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama