Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

NEWS
Wiosenna Akademia Lasera. Dwudniowe warsztaty w Colop Polska

Kolejne edycje warsztatów Akademii Lasera organizowanej przez Colop Polska od 2007 roku odbędą się już niedługo. Wiosenne 2-dniowe szkolenia odbędą się w dniach 23-24 marca w Bytomiu i 13-14 kwietnia w miejscowości Babimost koło Świebodzina.

więcej »

WrapFest 2023 już niedługo. Szczegóły wydarzenia

Zupełnie nowa impreza w kalendarzu FESPA odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Organizatorzy WrapFest 2023 ogłosili szczegóły harmonogram wydarzenia, które obejmie ponad 60 pokazów na żywo i program Wrap Talks, podczas którego eksperci branżowi wystąpią ze swoimi prelekcjami tematycznymi.

więcej »

Upcyklingowa idea ING. Nietypowe aranżacje witryn

Dwa gdańskie miejsca spotkań ING – Rajska i Długie Ogrody wyróżniają się nowymi artystycznymi, upcyklingowymi witrynami, które zostały zaprojektowane przez studentki Wydziału Wzornictwa z Akademii Sztuki w Szczecinie zgodnie z ideą upcyklingu, z wykorzystaniem materiałów z reklam banku. Realizacja projektu odbyła się przy wsparciu Laboratorium Realizacji w Centrum Przemysłów Kreatywnych w Szczecinie.

więcej »

AMS poszerza ofertę. 16 centrów handlowych EPP

AMS poszerza portfolio Digital Indoor o 16 galerii handlowych EPP w partnerstwie z firmą iPoster. Po zmianach w ofercie firmy znajdzie się łącznie 71 galerii handlowych.

 

więcej »

Super Bowl jakiego nie było. Wielki ekran na Times Square

Każdego roku podczas finału o mistrzostwo zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL Ameryka wstrzymuje oddech delektując się wielką sportową (i nie tylko) ucztą. Super Bowl, który w tym roku odbył się po raz 57, przyciąga dziesiątki tysięcy widzów na stadion, dziesiątki milionów przed telewizorami w Stanach Zjednoczonych i kolejne miliony fanów na całym świecie. Podczas tego wydarzenia wszyscy znajdą coś dla siebie.

 

więcej »

Nowości w ofercie Integart na RemaDays 2023. Ekologiczne płyty Swedboard

Integart podczas tegorocznych targów RemaDays 2023 zaprezentować nowość ze swojego porfolio produktowego - ekologiczne płyty Swedboard. Kreatywne płyty do konstrukcji 3D ze sztywnej tektury o unikalnej strukturze.

więcej »

Color Labolatory. Zaskakująca Flora X20UV

Koło takiej maszyny nie można przejść obojętnie. Za sprawą prezentowanych przez firmę maszyn drukujących stoisko wystawiennicze Color Labolatory było tłumnie odwiedzane przez zwiedzających tegoroczne targi RemaDays. Na szczególną uwagę zasługiwała hybrydowa maszyna Flora X20UV, której nie są straszne żadne wyzwania. To urządzenie do zadań specjalnych - innowacyjne, finezyjne, z wysoką jakością druku w technologii UV LED i dogodną konfiguracją.

 

więcej »

RemaDays Warsaw 2023. Wielkie odliczanie

Już za dwa dni rozpocznie się 18. edycja targów RemaDays Warsaw 2023. Trwające w dniach 01-03.02.2023 wydarzenie targowe będzie jednym z największych wydarzeń branżowych roku.

więcej »

#RozmawiajReaguj. Kampania trudnego tematu

W całej Polsce pojawiły się billboardy towarzyszące kampanii „Nie wybaczysz sobie, że nie uwierzyłeś...”. Czarne tło, a na nim szara twarz dziewczynki bez uśmiechu, ale za to z oczami pełnymi rozpaczy i lęku i przejmującymi słowami stanowiącymi fragmenty wypowiedzi pokrzywdzonych dzieci: „bałam się powiedzieć”, „dotykał mnie”, „wstydzę się”.

 

więcej »

Powrót do korzeni. Odświeżony wizerunek Warszawy

Po 19 latach działań promocyjnych Warszawy pod znakiem „Zakochaj się w Warszawie” przyszedł czas na odświeżenie wizerunku. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie zmieniające znak promocyjny m.st. Warszawy.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama