Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

NEWS
Czy się spełni cud?

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchomiło niestandardową kampanię interaktywną w Warszawie. Na podwójnym ekranie reklamowym LED na dachu Hotelu Marriott wyświetlona została kreacja świąteczna z kodem QR. Ekrany umożliwiły przechodniom szybkie przekazanie darowizny, a po udanej wpłacie, natychmiast pojawiały się podziękowania w czasie rzeczywistym.

więcej »

GOŚĆ i INNOŚĆ

Fundacja Kaczkowskiego ruszyła z nową kampanią społeczną. Rodzina i bliscy ks. Jana, zrzeszeni wokół fundacji, przypominając jego słowa, chcą zwrócić uwagę na kryzys humanitarny, trwający od miesięcy na polsko-białoruskiej granicy i apelują o wsparcie działań, które mogą pomóc go zakończyć.

więcej »

Świąteczna kontrowersja

Miasto stołeczne Warszawa przygotowało coroczny plakat z życzeniami świątecznymi. Pomimo dobrych intencji, praca wzbudziła nie małe kontrowersje w mediach społecznościowych. Rozgłos, jaki uzyskał ów plakat, przyniósł również pozytywny oddźwięk, jednocząc wiele miast na mapie Polski - swoją wersję plakatu zaprezentowało także miasto Łódź i Szczecin.

więcej »

Targi już w marcu

Organizatorzy targów ICE Europe, CCE International oraz InPrint Munich 2022 potwierdzili datę wydarzeń, które odbędą się  dniach od 15 do 17 marca 2022 roku w Centrum Targowym w Monachium. Otwarto także rejestrację dla zwiedzających. Do tej pory swoją obecność na targach branży przetwórstwa, papieru i druku potwierdziło 467 wystawców.

więcej »

Świetlne gratulacje

Na warszawskim wieżowcu Warsaw Spire pojawiły się świetlne gratulacje dla piłkarza Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium i kapitana polskiej reprezentacji, który zajął drugie w ogólnoświatowym plebiscycie „Złotej Piłki”, corocznym konkursie na najlepszego piłkarza w danym roku kalendarzowym. Za organizację akcji odpowiedzialna była marka odzieżowa 4F.

więcej »

Otwieramy się na nowe!

Już 16 lutego w centrum targowo-wystawienniczym PTAK Warsaw Expo rozpocznie się kolejna, trzydniowa edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Najbliższa, 17. edycja odbędzie się pod hasłem „KreaTywni, Otwarci na nowe”.

więcej »

Ratunek dla uchodzców

K2 Create przygotowało kreację do kampanii „Oszukani, bezbronni, nasi bliźni. My możemy ich ocalić”, wzywającej władze kraju do opanowania kryzysu humanitarnego na granicy wschodniej. W ramach kampanii emitowanej na nośnikach w całej Polsce pojawi się zdjęcie przedstawiające rodzinę migrantów w lesie i odnośnik do strony internetowej ze szczegółami akcji.

więcej »

Łączy nas #Niepodległa

W Święto Niepodległości 11 listopada na ekranach digital OOH w całej Polsce co kwadrans wyświetlany był tekst Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” w formie karaoke. Każdy chętny przechodzeń mógł dołączyć do wspólnego śpiewania i świętowania.

więcej »

Otwarci na nowe

Już za 4 miesięce, tj. w dniach od 16 do 18 lutego 2020 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się 17. edycja Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Zakończone niedawno Targi RemaExtra potwierdziły siłę branży reklamowej, potrzebę osobistych spotkań oraz pragnienie rozwoju.

więcej »

Zwiększona precyzja i jakość

Firma HP wprowadziła do swojego portfolio urządzeń wielkoformatowych nową serię HP PageWide XL Pro oraz nowe modele HP DesignJet Z6 Pro i Z9+ . Jak podkreśla producent, nowe urządzenia są kompaktowe i zapewniają wysoką jakość obrazów, zwiększoną precyzję oraz nowe możliwości zastosowań graficznych przy jednoczesnym wspieraniu zrównoważonego rozwoju.

więcej »

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama