Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

NEWS
Nad morze z Galerią Rusz

Pierwszego lipca rozpoczęła się na trójmiejskich billboardach i citylightach oryginalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pt. „Toruń – miasto inspiracji”. Prace będzie można oglądać przez dwa miesiące wakacji.

więcej »

Angażując aktywistów

W czerwcu w niektórych polskich miastach, miedzy innymi w Koszalinie czy Słupsku, pojawiły się billboardy i bannery. Sugerują one, że jedynym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa i ochronę przed wszelkim złem jest posiadanie broni.

więcej »

Coca-Cola dla środowiska

Wielkie marki coraz częściej zauważają problemy związane z ochroną środowiska. Coca-Cola podjęła w ciągu ostatnich miesięcy wiele działań łączących się z segregacją odpadów i recyklingiem butelek z tworzyw sztucznych.

więcej »

Wyświetlanie dla przyrody

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie możliwości ma mapping czy jak dokładne hologramy jesteśmy w stanie wytworzyć. Okazuje się jednak, że są tacy, którzy za pomocą hologramów nie tylko zamieniają oblicze zjawisk dobrze nam znanych, ale także zapobiegają okrucieństwu wobec zwierząt.

więcej »

Modułowo i elastycznie

Firma NEC Display Solutions zaprezentowała pierwszy na świecie projektor kinowy, który integruje modułowy system światła laserowego z głowicą projektora. Model NEC NC2402ML, bo o nim mowa, wykorzystuje modularne rozwiązanie, umożliwiające podłączenie modułu świetlnego odpowiedniego do jasności wymaganej w danym zastosowaniu.

więcej »

Księżyc nad Wisłą

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy lądowania człowieka na księżycu, która wypada w tym roku, BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik podarowali Księżyc mieszkańcom Warszawy.

więcej »

EFI na pierwszym planie

W opolskiej siedzibie firmy Atrium odbyły się tematyczne Dni Otwarte poświęcone szeroko rozumianej druku dekoracji. Pośród kilkunastu maszyn do druku wielkoformatowego, największym powodzeniem cieszyły się urządzeni EFI Pro 16h i Pro 24f.

więcej »

Liczy się umiejscowienie

O antyemigracyjnej polityce Donalda Trumpa i jego planach związanych z budową muru pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem słyszeli z pewnością nawet ci, którzy kompletnie nie interesują się polityką.

więcej »

Na przekór social mediom

Media społecznościowe zdominowały życie dużej części ludzkości. Wielu z nas nie wyobraża sobie jakiejkolwiek podróży, która nie łączy się z publikowaniem na Instagramie dziesiątek zdjęć oznaczonych odpowiednim hashtagiem z nazwą miasta.

więcej »

O szukaniu pracy

Perspektywa rozwijającego się rynku pracownika i fakt, że w niektórych branżach brakuje rąk do pracy sprawia, że nie tylko pracodawcy biją się o potencjalnego kandydata na jakieś stanowisko – o swoich użytkowników walczą także portale oferujące ogłoszenia o prace.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama