Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Wymowne infokioski. Inne oblicze wywiadu.

Data publikacji: kwiecień 2015

 

Zakupiony w ramach projektu Interreg przez Woliński Park Narodowy  infokiosk  Girona służy odwiedzającym do bezpłatnego przeglądania treści.

foto (c) K. Kapińska

Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy kierować się jak regułą – wzajemność – powiedział Konfucjusz. Istnieje zespół, w Polsce, w XXI wieku, realizujący to antyczne chińskie założenie. Firma infomiasto.com tworzy infokioski bez barier, które pozwalają na dystrybucję treści w profesjonalny, preferencyjny (i przyjazny!) sposób.

 

Czasem przeprowadzenie wywiadu skutkuje inną formą dziennikarską. Historię rozmówcy przedstawia się za pomocą artykułu po to, aby po skończonej lekturze w głowie czytelnika zrodziły się kolejne pytania. Dzieje się tak, ponieważ w społeczeństwie informacyjnym kluczowa staje się predyspozycja, czyli mówiąc najprościej, nasza zdolność do znalezienia źródła informacji. Nie każdemu z równą łatwością przychodzi korzystanie z tego źródła. Czyżby oczywista-oczywistość? Obserwując kroki, jakie w udostępnianiu wiadomości czynią sektor publiczny i prywatny, gratulacje należą się zdecydowanie temu drugiemu. Przestrzeń centrum handlowego wyposażonego w ekrany dotykowe i windy bardziej sprzyja rozszerzaniu się informacji wśród użytkowników niż wnętrza urzędów i biur.

Profesjonalny infokiosk oznacza system, z którego usunięto elementy będące potencjalnymi barierami. Jego projekt spełnia podstawowe standardy designu designu – intyucyjność, łatwość w obsłudze, trwałość i estetyka. Świadomość tych zasad posiada zespół Infomiasto.com. Zaplecze technologiczne firmy pozwala na pełną produkcję infokiosków, która obejmuje konstrukcję nośną, oprogramowanie i integrację systemu w siedzibie klienta.

 

Mosty Girony

Sympatyczny infokiosk na jednej nodze nazwą nawiązujący do hiszpańskiej miejscowości -  został wyposażony w szereg funkcji ułatwiających obsługę. Panel z monitorem w infokiosku Girona może zostać odchylony o 20 stopni w pozycji pionowej i o 65 stopni w pozycji poziomej. Za regulację kąta pochylenia odpowiada przycisk znajdujący się w części monitorowej.

Gironę spotkać można między innymi w Centrum Informacyjno-Muzealnym w Międzyzdrojach, należącym do Wolińskiego Parku Narodowego. Umieszczono ją pomiędzy salami ekspozycyjnymi. Katarzyna Kapińska odpowiadająca w Centrum za edukację opowiada, że infokiosk postawiono z myślą o dzieciach, które podczas zwiedzania mogą zagrać w zabawę interaktywną.

 

Niebieski komfort

W portfolio Infomiasto.com znajdziemy także specjalny, wielozadaniowy infokiosk Simuni. Jego wyjątkowa konstrukcja umożliwia osobie na wózku komfortowe korzystanie z panelu. Część z monitorem można także podnosić i opuszczać dzięki wbudowanemu siłownikowi elektrycznemu i przemysłowej prowadnicy. Ważny detal projektu stanowią dwa przyciski do sterowania wysokością. Jak podaje Marek Konopnicki z Infomiasto.com są one „wandaloodporne” i pozwalają na długotrwałą eksploatację urządzenia. Jednym z miejsc, gdzie Simuni trwale usprawnia przepływ informacji jest Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

 

Raz, dwa, system

Producent infokiosków bez barier współpracuje z Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG, dzięki czemu klienci Infomiasto.com mają do dyspozycji nowoczesny, wielokrotnie nagradzany system Informat-e. Jego architektura obejmuje zarówno sieć urządzeń jak i oprogramowanie. Pojedynczy infokiosk korzystający z systemu informacji publicznej składa się z: pulpitu z klawiaturą nawigującą, monitora o skali kontrastu dostosowanej dla osób niedowidzących i słuchawki umożliwiającej wydawanie komend głosowych. Interfejs aplikacji zaprojektowano również z myślą o prostym i przyjaznym użytkowaniu – wykorzystano piktogramy, powiększaną czcionkę, a także moduł języka migowego, czyli specjalne okno z animowanym, trójwymiarowym tłumaczem.

 

 

Infokiosk Simuni

Podnoszą treść

Infomiasto.com świadomie chce odpowiedzieć na potrzeby polskiego rynku informacji I2C (intistution 2 customer). Marek Konopnicki opowiada: My infokioski faktycznie produkujemy! Naszym celem jest wzmocnienie pozycji w sektorze Digital Signage. Do oferty wprowadzimy również dwa nowe rozwiązania, zbliżone do naszego profilu, ale o całkiem innych zastosowaniach i przeznaczeniu…

Zarówno sektor prywatny jak i publiczny wymagają nowoczesnych rozwiązań do przyjaznego udostępniania wiadomości. Infomiasto.com to firma z ambicjami, która zna się na tym, jak znosić bariery.

 

Infomiasto.com
e-mail: poczta@infomiasto.com
tel. +48 32 750 65 03
fax +48 32 750 62 86
ul. Zakładowa 2
47-400 Racibórz
facebook: /infomiasto

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama